Yükleniyor...

Kış bahçesi (Wınter Garden) wınter garten

Anasayfa / Blog / Kış bahçesi (Wınter Garden) wınter garten

Kış bahçesi (Wınter Garden) wınter garten

Anasayfa / Blog / Kış bahçesi (Wınter Garden) wınter garten


Instagram

Telefon

WhatsApp

Mail

Youtube

Kış Bahçesi Nedir, Neden Kullanılır?

Kış bahçesi son dönemde oldukça popüler hale geldi. Her geçen gün daha yaygın bir kullanıma sahip olan kış bahçeleri, sahip oldukları konfor ve ferahlık nedeniyle tercih ediliyor. Kış aylarında dahi bahçe keyfinden mahrum kalmak istemeyenler film bir bölümünü bahçe tasarımında bitki ve çiçekler ile kaplayarak kış bahçesi haline getiriyor.


Keyifli ve Huzurlu Kış Bahçeleri 

Kış bahçesi tasarımları birden farklı şekilde gerçekleşebilir. Genellikle müstakil evde oturanlar tarafından tercih edilen kış bahçeleri günümüzde kafe gibi işletmeler tarafından dahi tercih edilen bir hal aldı. Eve bitişik şekilde tasarlanabilen kış bahçeleri, bahçenin bir kısmı kapatılarak da yapılan örneklere sahip. Betonarme bir yapıya sahip olmamaları ise hem yapılışının kolay olmasının hem de inşasının hızlı olmasını sağlıyor. Dolayısıyla kış bahçelerinin tercih edilmesini sağlayan çok sayıda avantaja sahip olduklarını dile getirmek mümkün.


Evlerde bahçe konforu yaşatan ve kış aylarında tercih edilen kış bahçesi tasarımları tamamen camdan olabileceği gibi çatı katı şeklinde de yapılıyor. Sürgülü ya da katlanabilen camlar sayesinde ferah bir ortam yaratılırken şık bir görüntü kazanması da mümkün hale geliyor. Tamamen camdan olan kış bahçeleri yeşilin en güzel tonları içerisinde kahve içmenize ya da yağmurun tadını çıkarmanıza olanak sunuyor.


Dekorasyon konusunda tamamen özgür olduğunuz kış bahçesi istediğiniz zevke ve estetik tasarıma göre dizayn edebileceğiniz şekilde üretiliyor. Genellikle bitki ve çiçekler ile doldurulan kış bahçelerinde masa ve sandalye gibi mobilyalar da kullanılıyor. Talebinize göre kış bahçesini otomatik açılır kapanır panjurlu, çatılı ya da tamamen cam olacak şekilde yaptırabilirsiniz. Tercihinize göre yağışlı olmayan günlerde çatıyı açabilir ve böylelikle kış bahçesinin tamamen bir bahçe haline gelmesini sağlayabilirsiniz. 


Kış Bahçesinde Tercih Edilmesi Gereken Çiçekler

Kış bahçesi için kullanılan çiçekler de birbirinden farklı çeşitlere sahip. Ancak genellikle çiçek açan bitkiler arasından seçildiğini dile getirmek mümkün. Fakat kış bahçesi için çiçek seçimi esnasında çetin kış şartlarına dahi dayanıklılık sağlayabilecek çiçeklerden yana tercih yapmak gerekiyor. Soğuğu sevmeyen ve fazla güneş istemeyen bitki gruplarından tercih yapacağınız kış bahçeniz oldukça renkli ve estetik bir görüntüye sahip hale gelir. 


Kış bahçesi için en çok tercih edilen ve en uygun kullanıma sahip olan bitkilerin arasında palmiyeler, cennet kuşu çiçeği, etli yapraklılar ve süs muzu gibi bitkiler bulunuyor. Farklı çeşitlere sahip olan bu bitkiler arasından yapacağınız tercih ile renkli ve eğlenceli bir görüntü yaratmak çok daha kolay hale geliyor.


Yaşam Alanlarınızı Daha Konforlu Hale Getirin

Kış bahçesi yaptırarak evinin daha konforlu ve yaşanır bir hale gelmesini sağlayan kişiler tarafından araştırılan pek çok konu var. En çok merak edilen sorular arasında ise kış bahçesi yaptırmanın maliyeti geliyor. Bahçede gerçekleştireceğiniz dekorasyondan iskelet yapısına, kış bahçesi alanının büyüklüğünden içeride kullanacağınız mobilyalara kadar pek çok farklı etken fiyatların değişkenlik göstermesine neden oluyor. Genellikle ısı yalıtımı kullanılarak tasarlanan dolayısıyla ısı kaybı yaşanmayan kış bahçeleri özellikle kış aylarında kullanım için ideal. Eğer talep ederseniz kış bahçenize şöminede yerleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Tüm bu etkenler ve estetik olarak nasıl bir kış bahçesi tasarlamak istediğiniz fiyatların değişken bir aralığa sahip olmasına neden oluyor.


Son yıllarda evlerin favorisi haline gelen kış bahçesi kullanımı oldukça başarılı bir sistem ile tasarlanıyor. Teknolojinin faydalarından yararlanılarak üretilen kış bahçesi sistemlerinin sağladığı çok sayıda avantaj olduğunu dile getirmek mümkün. 


Dört Mevsimin Favorisi: Kış Bahçeleri

Yaz mevsiminde pek çok kişi genellikle dışarıda vakit geçirmekten hoşlanır. Bu durum müstakil yani bahçeli bir eve sahip olan kişiler tarafından çok daha yoğun şekilde görülür. Eğer evinizde bir bahçe bulunuyorsa genellikle yazın çok büyük bir kısmını yalnızca bahçede geçirdiğinizi fark edersiniz. Doğa ile iç içe ve havadar bir deneyim sunuyor olması sebebiyle bahçeler oldukça yoğun bir ilgi görür. 


Şehirleşmenin ve buna bağlı olarak beton yapıların her geçen gün arttığı dünya düzeninde bir bahçeye sahip olmak çok önemli bir şans haline geldi. Eğer sahip olduğunuz bu şansı daha da arttırmak ve daha estetik hale getirmek istiyorsanız sizler için en iyi seçenek ise kuşkusuz kış bahçesi çeşitleri. Teknolojik bir sistem ile tasarlanan ve birçok farklı tasarıma sahip olan kış bahçeleri kış aylarında dahi bahçede vakit geçirmek isteyenler için eşsiz bir fırsat sunuyor. 


Yaz aylarında doğa ile iç içe yani bahçede vakit geçirmek pek çok açıdan önemli bir avantaj sağlarken ruh haline de iyi geliyor. Ancak kış aylarının gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte bahçede ya da dışarıda vakit geçirmek zor bir ihtimal haline gelmeye başlıyor. Bu durum yaz boyunca dışarıda vakit geçirdiğiniz ve kendinizi iyi hissettiğiniz için psikolojik olarak rahatsız hissetmenize yol açabiliyor. 


Kış Bahçesi Neden Tercih Ediliyor?

Tasarımına tamamen kendiniz karar verdiğiniz, çiçekler ve süs bitkileriyle dolu bir kış bahçesine sahip olmak kış aylarında da doğa ile iç içe olmanız konusunda önemli bir rol oynuyor. Kış bahçesi sistemlerinin pek çok farklı avantajı olduğunu dile getirmek ise kesinlikle yanlış olmaz. Bu avantajları listelemek gerekirse;Özetle kış bahçesi nedir sorusuna yanıt olarak verilebilecek yaşam alanına dahil edilen ancak kapalı bir bahçe olarak kullanılan bu alanlar sistemiyle birlikte pek çok farklı avantaj yaratıyor. Sizde yaşam alanlarınıza dahil edeceğiniz kış bahçesini istediğiniz zevke göre tasarlayabilir ve estetik açıdan sizleri tatmin özgür bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz.


Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0533 359 34 66

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.