Yükleniyor...

Teras kapatma (Teras kapama)

Anasayfa / Blog / Teras kapatma (Teras kapama)

Teras kapatma (Teras kapama)

Anasayfa / Blog / Teras kapatma (Teras kapama)


Instagram

Telefon

WhatsApp

Mail

Youtube

Teras Kapatma Nasıl ve Neden Yapılır?

Teras kapatma teraslı bir eve sahip olanlar tarafından çeşitli etkenler dolayısıyla araştırılan işlemlerin arasında yer alıyor. İsminden de anlaşılacağı üzere çeşitli malzemeler ile terasın çevresinin kapatılmasını dolayısıyla açık hava ile ilişiğinin kesilmesini sağlayan bu işlem farklı yöntemlerle gerçekleşiyor.


Teras Kapatma İşlemi Neden Tercih Ediliyor? 

Teras kapatma adıyla anılmakta olan bu işlemin tercih edilmesine neden olan farklı etkenler olduğunu dile getirmek mümkün. Pek çok kişi teraslı bir ev gördüğünde büyük bir beğenin duysa da zaman içerisinde terasın yeterince işlevsel olmadığını düşünmeye başlıyor. Yağmur ya da kar gibi hava şartlarından etkilenen ve bu gibi durumlarda kullanılamaz hale gelen teras depolama alanı olarak da yeterli avantajı sağlamıyor. Yalnızca güzel havalarda tercih edilebilen dolayısıyla yılın sadece birkaç ayı kullanılabilen teraslar daha işlevsel bir kullanım alanı haline gelmesi için kapatılıyor.


Teras Kapatma İşlemiyle Elde Edilen Avantajlar?

Son yılların en çok tercih edilen yaşam alanı işlemlerinden biri haline gelen teras kapatma pek çok açıdan avantajlı. Teras kapatma işlemi esnasında kullanılan malzemelerin yalnızca birinci sınıf malzemeler olması uzun ömürlü bir kullanım sunuyor. Bunun yanı sıra teras kapatma işleminin tercih edilmesini sağlayan en önemli etkenin hava şartlarından etkilenmemek olduğunu da dile getirmek gerekiyor. Teras kapatma işlemi sayesinde dış ortam ile direkt olarak bağlantılı bir alan olan teras evin içerisine dahil edilerek ekstra bir yaşam alanı sağlıyor. Teras kapatma işlemiyle birlikte terasın dört mevsim boyunca kullanılabiliyor olması da en önemli avantajları arasında yer alıyor.


Teras kapatma işleminin ne şekilde gerçekleşeceği tasarım ve talep edilen estetik algıya göre değişkenlik gösterebilir. Ancak genellikle kapatılmasının sağlayacak boyut ve uzunluktaki camlar ile üretim yapılır. Tamamen camlı bir yapıya sahip olan teras kapatma işlemi katlanabilen camlar ile yapıldığı takdirde çok daha avantajlı bir sistem haline gelir. Böylelikle talep ettiğiniz takdirde camları açarak eski açık teras görüntüsüne kavuşabilirsiniz. Katlanabilir cam sistemi oldukça avantajlı olduğu için yalnızca birkaç dakika içerisinde tamamen kapatmanız da mümkün olur. Böylelikle istenmeyen hava şartlarından terasınızı koruyabilir, terasın eve dahil bir yaşam alanı olmasını sağlayabilirsiniz. 


Teras kapatma işleminin gerçekleşmesi ile elde edilen bir diğer önemli avantajı da yalıtıma sağladığı katkı. Evin herhangi bir odasında ya da birkaç farklı odasına bağlı yani entegre olarak tasarlanan teras kış aylarında bütün evin soğuk bir havaya sahip olmasına neden olabiliyor. Ancak teras kapatma işleme esnasında kullanılan birinci sınıf malzeme ısı izolasyonu sağlıyor. Bu sayede kış aylarında yalnızca ısı açısından konforlu bir yaşam alanına sahip olmanız değil bunun yanı sıra evin diğer alanlarının da soğuk havadan etkilenmesi söz konusu olmuyor.


Tüm bunların yanı sıra tamamen cam malzemeyle yapılan teras kapatma işlemi terasların oldukça estetik ve şık bir görüntüye sahip olması konusunda önemli bir rol oynuyor. Balkonların çok daha güzel ve estetik bir görüntüye sahip olmasını sağlayan bu işlem yaşam alanlarınıza değer katan bir işlem olması sebebiyle de oldukça sık şekilde tercih ediliyor.


Teras Kapatma İşlemi Esnasında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Teras kapatma işleme esnasında kullanılan malzemeler bu işlem ile ilgili en sık araştırılan konuların arasında yer alıyor. Teras yani balkon kısmının her mevsim kullanılabilir hale getirilmesini sağlayan bu işlem çeşitli malzemeler aracılığı ile gerçekleşiyor. Soğuk havalarda teras ve balkon gibi dış ortam ile direkt olarak temas içerisinde olan alanların kullanımı mümkün değil. Bunun yanı sıra bu alanlardan girer soğuk rüzgarın da bina içerisindeki ısının düşmesine sebebiyet verdiğini söylemek gerekiyor. Teras kapatma malzemeleri aracılığı ile yapılan kapatma işlemi sayesinde soğuk hava engelleniyor ve eve dahil olan güvenli bir alan yaratılıyor.


Teras kapatma malzemeleri birbirinden farklı listelere sahip olsa da ortak bir özellikleri mevcut. Tamamı birinci sınıf malzemeyle üretilen dolayısıyla uzun ömürlü kullanım sunan teras kapatma malzemeleri soğuk havada izolasyon yaratarak yaşam alanlarının daha kaliteli hale gelmesini sağlıyor. 


Teras kapatma işlemi esnasında genellikle boydan boya cam sistem kullanılıyor. Talebinize göre cam sistemi klasik pvc ya da katlanır cam sistem olarak tercih edebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz zaman camları açarak açık bir balkon görüntüsü yaratabilir istediğiniz zaman ise tamamen kapanarak güvenli bir yaşam alanı elde edebilirsiniz.


Yaşam alanlarını ekstra bir depolama alanı yaratıyor olması sebebiyle de tercih edilen teras kapatma fiyatları son yılların en çok merak edilen konularından biri. Bu doğrultuda fiyatlandırma yapılırken göz önünde bulundurulan çok sayıda etken olduğunu söylemek gerekiyor. Tasarım esnasında dikkat edilen etkenler, kullanılacak malzeme ve kapatılacak alanın büyüklüğü fiyatlandırma esnasında göz önünde bulundurulan en önemli etkenler arasında yer alıyor. 


Teras Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Teras kapatma sistemleri birinci sınıf malzeme ile hayata geçirilen sistemler olması sebebiyle uzun yıllar boyunca kullanım adına ideal. Alanın ölçülerine en uygun malzemeler ile yapılan dolayısıyla uzun süreli kullanım için ideal hale gelen bu işlem ana yapıya tam uyum gösteriyor. Birinci sınıf malzeme ile üretiliyor olması ise birleşme yerlerinden herhangi bir hava, sıvı ya da benzeri madde giriş çıkışına engel oluyor.


Balkon kapatılmasıyla benzer bir sistem olan teras kapatma ve bu amaç için kullanılan cam sistem teras kapatma yöntemleri arasında yer alıyor. Teras kapatma işleme esnasında göz önünde bulundurulan pek çok etken olduğunu dolayısıyla bu işlemin yalnızca profesyoneller tarafından yapılabileceğini ise mutlaka dile getirmek gerekiyor. 


Ekstra Yaşam Alanı Sağlayan Teras Kapatma İşlemi

Daha kullanışlı bir yaşam alanına sahip olmak isteyenler tarafından en çok araştırılan konuların arasında teras kapatma fikirleri var. Teraslar dışarıdan bakıldığında güzel gözükse bile belirli bir süre vakit geçirdiğinizde yeterince işlevsel olmayan alanlar. Hava şartlarından kolaylıkla etkilenen teraslar depolama alanı olarak da kullanılabilecek bir alan değil. Bunun yanı sıra kuş ya da böcek gibi istenmeyen misafirlere de kapıları her zaman açık.


Teras tamamen açık olduğu takdirde düzenli olarak temizlenmesi gerekiyor. Ancak teras kapatma teras temizliğini çok daha kolay hale getirirken istenmeyen toz ya da böcek gibi etkenlere de engel oluyor. Teras kapatma işleminin her geçen gün daha geniş bir kitle tarafından tercih ediliyor olmasını sağlayan en önemli özelliği ise ekstra bir yaşam alanı sağlaması. 


Estetik açıdan da güzel bir görüntüye sahip olması ve dört mevsim boyunca kullanılması teras kapatma işleminin tercih edilmesi konusunda önemli bir rol oynuyor. Teras kapatma tente ile de gerçekleşen yöntemlere sahip. Yaşam alanlarınızın daha konforlu hale gelmesi konusunda önemli bir rol oynayan ve terasların daha kullanışlı olmasını sağlayan bu işlem için hangi yöntemin size uygun olduğunu ise ancak bir profesyonel karar verebilir. Ekstra depolama alanı sağlıyor olmasının yanı sıra farklı bir oda olarak da tercih edilmesini mümkün hale getiren bu işlem yalnızca birinci sınıf malzemeler ile gerçekleşiyor. Bu durum ise kullanımı çok daha güvenli ve uzun ömürlü hale getiriyor.


Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0533 359 34 66

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.